‘Als ik hier druk, heb ik daar pijn’
Overview
Thematafel: ‘Als ik hier druk, heb ik daar pijn’.
20 november a.s. o.l.v. Dries Oosterhof, vrijmaker bij de samentafel
Toon Hermans maakte er ooit een hilarische sketch van in een van zijn one-man-shows: ”Dokter, als ik hier druk….”. Een bulderende zaal vanwege de menselijke herkenbaarheid. Maar je kunt het met gemak ook op organisatie-processen projecteren. Als ik hier iets verander, doet het daar pijn, ofwel: alles hangt met alles samen.
In deze thematafel presenteren we een optiek waarbij een leider en/of team in korte tijd het hele krachtenveld van de instelling in beeld kan brengen, als een soort peilstok. Het instrument dat ik daarvoor gebruik is de OrganisatieGyroscoop. Ik ben de metafoor van de gyroscoop gaan gebruiken, omdat dit in de lucht- en scheepvaart als navigatie instrument ingezet wordt. Daar zorgt het voor afstemming en balans in relatie tot de richting die je kiest.
Door de jaren heen ben ik gyroscopisch naar organisaties gaan kijken, als een soort tweede natuur en ik wil je deelgenoot maken van deze ruimtelijke manier van waarnemen met zijn van elkaar afhankelijke en op elkaar inwerkende krachten. De leider of het team kun je positioneren in het centrum van al deze krachten, als de spil van de organisatie, de spin in het web.
Stel, je wilt als zorginstelling de richting inslaan van Zorg naar Leven. Bij deze ingrijpende verandering van de Richting (verticaal boven) helpt de De OrganisatieGyroscoop om die krachten die dan gaan spelen op de andere velden in beeld te brengen. Al brainstormend ga je als team ontdekken welke typische veranderingen of interventies gewenst/nodig zijn en wat dat als team van je vraagt. Vaak iets anders dan je in eerste instantie denkt.
Onderwerpen die in deze samentafel aan de orde komen:
- een gyroscopische blik op organiseren
- de drie processen
- de krachtenvelden
- veranderingen hier…neveneffecten daar….de samenhang
- de leidinggevende /team in het midden
- de kracht van ongeschreven regels
- de praktijk: oefening van ‘Zorg naar Leven’
- terugblik
Locatie : Het Wapen van Rijsenburg
Tijd : 17:00 - 20:00 uur
Deelname aan de thema tafel is gratis.
Consumpties die u nuttigt in het restaurant zijn voor eigen rekening.
Good to know
Highlights
- 3 hours
- In person
Location
Het Wapen van Rijsenburg
83 Hoofdstraat
3971 KE Driebergen-Rijsenburg Netherlands
How do you want to get there?
Organized by
Followers
--
Events
--
Hosting
--