Duik in de wereld van verboden boeken en geheime boodschappen! Door de eeuwen heen zijn talloze boeken, teksten en tekeningen verboden of gecensureerd – van bestsellers die eindigden in rechtszalen tot werken die op de brandstapel belandden.
Tijdens de Week van het Verboden Boek nemen conservator Maretta Johnson en schrijver Marjoleine Molenaar je mee op ontdekkingstocht langs verborgen boodschappen en verzetsverhalen. Ontdek bijzondere objecten en verhalen uit zowel de erfgoedcollectie als de actuele collectie, en leer hoe ondergrondse berichten tussen de regels door werden verstopt. Alleen voor de goede verstaander!
In de Week van het verboden boek, van 20 tot en met 28 september, staan bibliotheken landelijk stil bij het belang van het vrije woord. We geven een podium aan boeken die vragen stellen, schuren of een ander perspectief bieden. Boeken die in sommige landen verdwijnen van de planken in (school)bibliotheken. Omdat ze te kritisch zijn, of niet passen binnen de heersende opvattingen.
Praktische informatie:
• Datum: 21 september
• Inloop: 13:00 uur
• Programma: 13:15 uur - 14:15 uur
• Locatie: Centrale Bibliotheek, Filmzaal 4e etage
• Entree: Gratis (wel reserveren via Eventbrite)