8 uur lang loopt kunstenaar Bruno van den Elshout rondjes om een kruispunt in het 1e arrondissement in Parijs.
In het voorjaar van 2026 wandelde kunstenaar Bruno van den Elshout in 8 x 8 uur rondjes rondom 8 Haagse kruispunten, in voorbereiding op zijn radioprogamma 'Een Blokje Rond'.
Tijdens PARIS PHOTO, het fotofestival van Parijs, onderneemt hij voor het eerst weer eenzelfde 8-urige rondwandeling, ditmaal rondom een kruispunt in Parijs.
Welkom om op donderdag 12 november 2026 tussen 9 uur 's ochtends en 5 uur 's middags een eind(je) mee op te lopen rondom het kruispunt van de Rue Saint-Honoré en de Rue Castiglione in het eerste arrondissement van Parijs. Het kruispunt ligt direct tussen het Place Vendome en Hotel Costes. In samenwerking met die laatste hoop ik de komende jaren een fotoproject te ondernemen.
Je bereikt het kruispunt gemakkelijk vanaf metrostation Concorde op lijn 1, 8 en 12.
Over hoe en waarom het de moeite waard is om rond kruispunten te wandelen, schreef ik recent het verhaal 'Op pelgrimage in eigen stad', dat je hier terug kunt lezen. Net als Den Haag is Parijs ook een beetje 'mijn eigen stad'. Ik woonde er 6 maanden in het jaar 2000, en ben er ontelbare keren om ontelbare redenen geweest.
Meewandelen is gratis. Je moet wel zelf zorgen dat je in Parijs bent :)
UPDATE: Je kunt ook blijven slapen :)
Good to know
Highlights
- 8 hours
- In person
Location
Rue de Castiglione
Rue de Castiglione
75001 Paris
How do you want to get there?
