Workshop ‘Symboliek in familiefoto's’ door Nora Taher
Met passie en nieuwsgierigheid onderzoekt Nora (Studio Taher) thema’s als identiteit, interculturele dialoog, migratie en heling door middel van beeld en verhalen. In haar artistieke praktijk spelen symbolen en patronen een centrale rol. Vaak haalt zij symbolen uit found footage, die zij een nieuwe betekenis geeft of juist uitvergroot in hun oorspronkelijke betekenis. Op die manier laat zij zien hoe symbolen overal aanwezig zijn en dienen als een eigen vorm van communicatie.Tijdens de workshop nodigt Nora deelnemers uit om dit proces zelf te ervaren. Zij nemen een eigen familiefoto mee, die gezamenlijk wordt geanalyseerd om daarin symbolen en patronen te ontdekken.
Deze symbolen krijgen een persoonlijke betekenis en vormen de basis voor het eigen ontwerp.Deelnemers maken vervolgens stencils van hun gekozen symbool, waarmee zij leren hoe één enkel of meerdere beelden kunnen worden herhaald en getransformeerd tot een patroon.
Door dit patroon op een blanco sjaal te drukken, ontdekken zij hoe symbolen niet alleen verhalen kunnen dragen, maar in hun herhaling ook nieuwe lagen van communicatie en betekenis toevoegen. Het resultaat is een uniek textielontwerp dat het persoonlijke familieverhaal tastbaar maakt en mee naar huis mag worden genomen
Er zijn twee rondes waarvoor je kunt reserveren.
Workshop ronde 1 19:00 - 21:00
Workshop ronde 2 21:30 - 23:30
*Museumnacht kaartje is verplicht
Workshop ‘Symboliek in familiefoto's’ door Nora Taher | November 1, 2025 | 19:00 - 23:30u @ OSCAM