Srefidensi Dey: Suriname 50 jaar onafhankelijk
Bigi yari! Suriname is precies 50 jaar onafhankelijk. Vier je mee?
Date and time
Location
Centrale Bibliotheek
Spui 68 2511 BT Den Haag NetherlandsGood to know
Highlights
- 5 hours
- In person
About this event
Het is tijd voor een goede fissa! Op 25 november 2025 vieren we Srefidensi Dey, de nationale feestdag voor Surinaamse onafhankelijkheid. We toveren de Centrale Bibliotheek om in een feestlocatie vol muziek, eten, goede gesprekken en gezelligheid. Kom je ook?
Begane grond en eerste verdieping
Het is misschien november, maar in de bieb is het warm! Een bakje schaafijs van Tropical Schaafijs mag daarbij absoluut niet ontbreken. Loop daarna meteen door naar ons interviewcafé, waarbij moderator Naomi Antonius met bijzondere Surinamers in gesprek gaat. Zo gaan we het over Sranantongo hebben met Krofaya Kromanti, over de video-serie Fa Waka Mi Mati met Sharma Chin A Foeng en over het zijn van Chinees-Surinaams met Bernice Tjien A Fat. En dit zijn nog niet eens alle sprekers!
Daarnaast is het tijdens de pauze ook tijd om met elkaar het gesprek aan te gaan: wat brengt jou hier op deze bijzondere avond in de Centrale Bibliotheek? Wat betekent onafhankelijkheid voor jou?
3e verdieping
Kom en leer meer over de traditionele Afro-Surinaamse klederdracht door met Maarie. Zij geven deze avond een demonstratie over koto's en angisa's. Aan het eind van de demonstratie weet je precies hoe je zelf kan uitpakken met een volledige koto, angisa of een kleine accessoire.
Luister naar het verhaal van Surinaams-Nederlandse Thomas Bunt over zijn zoektocht naar zijn biculturele identiteit, de overeenkomsten, de relaties en de verbintenissen tussen deze twee werelden, met als antwoord: taal, communicatie en letters: het Suriname schrift.
Je kan ook zelf creatief aan de slag aan de picknicktafels! Hier ligt genoeg om met Surinaamse souvenirs naar huis te gaan.
4e verdieping
Maak een muzikale reis langs de geschiedenis van Suriname bij de expositie De Klanken van Suriname, in samenwerking met componist Ronald Snijders.
5e verdieping
Hier vindt om 17:00 de feestelijke opening plaats met o.a. wethouder Marielle Vavier en andere gasten. Daarna gaan de stoelen aan de kant en wordt het dansen op Surinaamse songs met verschillende dj's, Mulatu Listening Bar en live band Frimangron. Mocht je een lied willen aandragen, mail dan naar programmeringcb@denhaag.nl!
Dit is nog niet alles! Houd deze pagina in de gaten voor het volledige programma en alle namen.
foto door: Michel Mees
Dit jaar is Suriname 50 jaar onafhankelijk van Nederland. Bibliotheek Den Haag organiseert in samenwerking met Gemeente Den Haag gedurende het jaar evenementen rondom dit jubileum. Houd de website in de gaten voor vergelijkbare programma's.
Organized by
Followers
--
Events
--
Hosting
--