11/4 - 100 jaar Bauhaus in Duitsland
Datum en tijd
Beschrijving
100 jaar Bauhaus in Duitsland
Honderd jaar geleden werd het ‘Staatliche Bauhaus’ door Walter Gropius in Weimar opgericht. Vanuit Duitsland groeide deze kunstacademie wereldwijd uit tot één van de invloedrijkste architectuur- en designstromingen van de 20e eeuw. Ter gelegenheid van het Bauhaus-jubileum heeft Germany Travel samen met DUS Architects een TINY [BAU]HAUS ontwikkeld, een voorproefje van de indrukwekkende hoeveelheid Bauhaus erfgoed in Duitsland.
Net als toen is er gebruikgemaakt van innovatieve technieken. Zo komt het recyclebare huisje uit de 3D printer en met een VR-bril kunnen bezoekers de werkkamer van Walter Gropius bekijken. Het TINY [BAU]HAUS is van 11 april t/m 5 mei te zien op het terras van Het Nieuwe Instituut (let op: van 23 t/m 30 april is het HNI gesloten).
Tijdens deze Thursday Night Live ontdek je waarom het Bauhaus zo revolutionair was en hoe de ontwerper van het TINY [BAU]HAUS zich door deze baanbrekende architecten heeft laten inspireren. Tot slot kun je het TINY [BAU]HAUS zelf bezichtigen en zal architect Hans Vermeulen uitleg geven.
Hans Vermeulen
Hans Vermeulen is mede-oprichter van DUS Architects. Ook is hij CEO van Aectual, een technologiebedrijf dat gespecialiseerd is in grootschalige, bio-based 3D-printing.
Voertaal: Nederlands
Gratis toegang, graag RSVP-en