
Venster Acties
Chocolade in Suriname en Amsterdam
Surinaamse maanden lezing: Chocolade in Suriname en Amsterdam
Waar en wanneer
Datum en tijd
ma. 26 jun. 2023 20:00 - 22:00 CEST
Locatie
Stadsherstel Amsterdam 10 Amstelveld 1017 JD Amsterdam Netherlands
Beleid voor refunds
Over dit evenement
- 2 uren
- eTicket voor mobiel
Chocolade in Suriname en Amsterdam - De wereldberoemde Van Houten en Tan Bun Skrati
Na suikerriet, koffie en katoen was cacao het belangrijkste plantagegewas. In 1686 werden de eerste commercieële cacaoplanten in Suriname ingevoerd, er was al inheemse cacao. Het hoogtepunt van de cacaocultuur werd bereikt in 1895 met 4.456 ton cacaobonen. Pas in 1997 sluit de laatste cacao-producerende plantage. Wel werd er via huisvlijt op kleine schaal skrati gemaakt. Skrati is nooit helemaal weggeweest, dat heeft er in zekere zin juist voor gezorgd dat nooit alle bomen gerooid werden. Het is pas sinds kort dat er (uit de hand eetbare) chocoladerepen gemaakt worden. Daar is Tan Bun Skrati in 2013 mee begonnen, dat werd daarvoor niet gedaan. In deze lezing vertellen we over de Surinaamse cacaoplantages, de skrati maar ook over Van Houten chocolade.
Want wist u dat Casparus van Houten in zijn fabriekje tegenover de Amstelkerk een wereldberoemde uitvinding deed. En dat op de plek waar nu onze Van Houtenkerk staat vroeger de Van Houtenfabriek stond?
Sprekers zijn; Henkjan Laats van het cacaomuseum, en Paul Morel van Stadsherstel Amsterdam
Passe-partout voor alle lezingen
Koop een passe-partout voor alle 4 de lezingen voor de prijs van € 35,- en € 30,- voor Vrienden i.p.v. de normale prijs van € 40,- voor 4 lezingen.
Extra donatie voor Surinaams erfgoed:
Sinds 2018 organiseert Stadsherstel Amsterdam met verschillende Surinameliefhebbers benefietactiviteiten zoals de Surinaamse maanden met lezingen, verkoopexpositie en boekentafel. De opbrengst dit jaar komt geheel ten goede aan drie erfgoedprojecten in Paramaribo te weten:
- realisatie van het Elisabeth Samson Huis van Cynthia McLeod
- restauratie Maarschalkerweerdorgel van de houten kathedraal
- en monumenten van Stadsherstel Suriname.
Geef hier een extra donatie voor dit Surinaamse erfgoed.