
Venster Acties
CoderDojo Leiden #41 | Python en CodeCombat
Waar en wanneer
Datum en tijd
za. 21 okt. 2017 13:00 - 16:00 CEST
Locatie
BplusC Bibliotheek Nieuwstraat 4 2312 KB Leiden Netherlands
Beschrijving
Voor de tweede keer dit jaar is het onderwerp Python! Deze populaire programmeertaal, die ruim 20 jaar geleden door de Nederlander Guido van Rossum gemaakt is, is door de goede leesbaarheid erg geschikt om te gebruiken bij het aanleren van het programmeren. Bekende toepassingsgebieden zijn de wetenschap (wiskunde), webapplicaties en OS scripting. In deze workshop gaan we in op types, variabelen, functies, lussen, algoritmes, en het combineren van dit alles. Stap voor stap, aan de hand van kleine opdrachtjes.
Moeilijkheidsgraad: hoog.
Om op een speelse manier in aanraking te komen met programmeren in Python, is CodeCombat ontwikkeld. Met deze webapplicatie gaan kinderen, door het intypen van programmacode, hun held begeleiden door een landschap van opdrachten. Bij ieder nieuw level wordt er weer een klein stukje techniek toegevoegd waarmee de leerling de opdracht kan voltooien. Een ontzettend leuke en snelle manier van programmeren dus!
Moelijkheidsgraad: gemiddeld.
Uiteraard ben je altijd vrij om zelf een onderwerp te kiezen, en staan de mentoren zoveel mogelijk klaar om je te helpen als je ergens vast loopt.
Meer informatie: https://coderdojo-leiden.nl/blog/edities/coderdojo-leiden-41-python-codecombat-21-oktober-2017/
Tags
Over de organisator
Tijdens onze (gratis) Dojo’s leren kinderen van 7 tot 17 jaar om programmeertalen te begrijpen, oftewel “programmatisch te denken”, wat van toenemend belang is in de moderne wereld. Samen met andere deelnemers leren de kinderen vaardigheden zoals het bouwen van een website, het aansturen van een robot of het maken van een applicatie of game. Dit alles twee keer per maand georganiseerd en ondersteund door een enthousiaste groep van vrijwilligers.
Naast het leren programmeren is de Dojo een plek waar deelnemers elkaar ontmoeten, kennis delen en samen nieuwe dingen maken. CoderDojo maakt het leren programmeren een leuke, informele, creatieve en sociale ervaring.