Venster Acties
"Een data-gedreven strafrechtsketen LET OP: Verplaatst naar 11 maart 2022
Grote en complexe data verzamelingen die ontstaan vragen om innovatieve insluitingen.
Waar en wanneer
Datum en tijd
Locatie
PolitieAcademy gebouw de Yp Katschiplaan 10 2496 ZN Den Haag Netherlands
Kaart en routebeschrijving
Zo werkt het
Beleid voor refunds
Over dit evenement
Sponsoren, Rijksambtenaren, Politie, Defensie, stuur een mail aan ad.koolen@afcea.nl voor een "free ticket" ! 😎
When: VRIJDAG 11 maart 2022; From 11:30 till 15:00
Where: Politie Opleidingscentrum de Yp, Katschiplaan 10, 2496 ZN Den Haag
For whom: All people in the cyber community; Defence, Police or Public service
By who: Wim Broer, Commissaris van Politie bd, Vz. Stichting IPEEK
Richard Vriesde, Commissaris van Politie
Daniel Meier, Salesforce / Mulesoft
Prof. Dr. Peter de Kock, Universiteit Tilburg en Pandora Intelligence
Abstract: This seminar will be presented in Dutch.
Primary audience: Military , Police and Public Safety personnel and companies interested in a deeper understanding of the newest technological developments in innovation related to the Public Safety Market.
Programma:
11.30 Inloop met koffie of thee
12.00 Ketenautomatisering in de strafrechtketen, Enkele essenties, Wim Broer, Vz. Stichting IPEEK
12.10 Het Operationeel Politie Platform (OPP) als lanceerbasis voor landelijke registratieve operationele werkprocessen en data uitwisseling: Commissaris van Politie Richard Vriesde
12.30 De potentie van Dynamisch Case Management, Daniel Meier, Salesforce / Mulesoft
12.50 Lunchpauze
13.30 Linked Data en FAIR Data als architectonische condities, Arie Hakemulder, Ambassadeur GO- FAIR Foundation
13.50 Scenario’s als dragers van Knowledge Graphs, Prof. Dr. Peter de Kock, Universiteit Tilburg en Pandora Intelligence
14.10 Paneldiscussie
15.00 Afsluiting en borrel
Context
Bij de Nationale Politie is in het IT-domein veel gaande. Daarbij wordt al snel gedacht aan grote projecten die niet optimaal verlopen maar er zijn inmiddels ook positieve berichten te melden.
Zo wordt er hard gewerkt aan de vervanging van een aantal grote registratieve Legacy systemen, waarbij kan worden gemeld dat de eerste modules zijn opgeleverd. Het Programma Vernieuwend Registreren (PVR) richt zich in dat verband op het Operationeel Politie Platform (OPP), als lanceerbasis voor landelijk geharmoniseerde operationele werkprocessen. Daarbij staan eenduidige registratie en betrouwbare en veilige informatie-uitwisseling in de strafrechtketen centraal.
De uitdaging is om ketenpartners te overtuigen van de voordelen van een gecoördineerd ontwikkeltraject op basis van een doelarchitectuur. Behalve formele registratieve processen zijn er in toenemende mate nieuwe datastromen uit ‘social media’ en van ‘sensing devices’, die ertoe leiden dat er omvangrijke en complexe data-bestanden ontstaan. FAIR Data maakt het mogelijk om dergelijke bestanden veilig beschikbaar te maken voor alle ketenpartners, zodat uitwisseling van data op een veilige en betrouwbare manier geborgd is. Daarbij maakt men gebruik van ‘data visiting’ in plaats van ’data sharing’ waardoor het distribueren en vermenigvuldigen niet nodig is, met vele relevante voordelen van dien uiteraard.
Vanuit het bedrijfsleven wordt deze technologie ook ingezet in combinatie met Dynamisch Case Management software. Daarmee worden wetgeving, bedrijfsregels en bedrijfsprocessen samengebracht en gestandaardiseerd. In de combinatie met FAIR Data wordt ingespeeld op de behoefte om veel belanghebbenden te informeren en te committeren op een eenduidige en betrouwbare manier.
De grote en complexe data verzamelingen die zodoende ontstaan vragen ook om innovatieve insluitingen. Daarbij is een trend waarneembaar om de gekoppelde data in de vorm van ‘knowledge graphs’ te presenteren. Zo ontstaan betekenisvolle visualisaties, die bruikbaar zijn om snel, veel en verantwoorde beslissingen te nemen op de drie klassieke sturingsniveaus. Prof. Dr. Peter de Kock heeft een opmerkelijke carrière achter zich: Na de Filmacademie 15 jaar de wereld over als documentairemaker gericht op terroristische aanslagen. Daarna een overstap gemaakt naar de politie en zich gedurende een periode van 10 jaar gemanifesteerd als teamleider in het domein van heimelijke operaties. Vervolgens gepromoveerd op een empirisch ontwikkeld scenario model met als resultaat een aanstelling als deeltijdhoogleraar, Head of Crime & Safety. Parallel daaraan heeft hij het bedrijf Pandora Intelligence opgericht waarmee de verworven kennis wordt vertaald naar geavanceerde analysemethoden gericht op data gedreven risicomanagement.
De vier sprekers tijdens de afsluitende paneldiscussie ingaan op vragen en suggesties van de deelnemers aan dit veelbelovende seminar.