Venster Acties
Lancering Weg van Lawaai-app en forumdiscussie audio-met-GPS
In de lancering van de Weg van lawaai app een vooruitblik op de mogelijkhedena van GPS gestuurde audio.
Waar en wanneer
Datum en tijd
Locatie
Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid 1 Media Parkboulevard 1217 WE Hilversum Netherlands
Kaart en routebeschrijving
Zo werkt het
Over dit evenement
Het is de feestelijke lancering van de Weg van lawaai app. Deze unieke en gratis toegankelijke app biedt audio-verhalen over de geschiedenis van het geluid van, in en rond de auto. Deze verhalen zijn speciaal gemaakt om te beluisteren wanneer u over de A2 rijdt. Via GPS worden daarnaast op bepaalde punten, zoals bij opmerkelijke geluidsschermen en gebouwen, verhalen aangeboden die passen bij wat u op dat moment langs de weg ziet.
De app is gemaakt onder leiding van Karin Bijsterveld door de Universiteit Maastricht, Beeld & Geluid en Q42. Het project is medegefinancierd door de Stichting ArchiScienza. De app maakt gebruik van historische audiofragmenten uit het archief van Beeld & Geluid. De audioverhalen zijn ingesproken door Rik van de Westelaken.
De meesten van ons staan er zelden bij stil, maar er is weinig vanzelfsprekend aan het geluid van de auto. De app laat de automobilist horen hoe er aan autogeluid gesleuteld is. Hoe is de cabine relatief stil geworden? Waarom zijn we naar de autoradio gaan luisteren? Wat betekent het geluid van de auto voor de gebouwde omgeving? Tijdens de bijeenkomst kijken we niet alleen terug—integendeel. Na de lancering van de app interviewt Bas Agterberg (Beeld & Geluid) podcastmaker Tjitske Mussche, appmaker Matthijs Bernson en architect Fons Verheijen. Kan het gebruik van GPS in de (elektrische) auto het genre van de podcast of het toerisme vernieuwen? En wat kunnen appmakers, architecten, automobilisten en bijrijders met de nieuwe audio-mogelijkheden?