LES SACRES
Zojuist toegevoegd

LES SACRES

Door LiveART Foundation

Nederlandse première van Stravinsky als live performance art - een heftige fusie van schilderkunst en muziek, voor de ogen van het publiek!

Datum en tijd

Locatie

Podium Mozaïek

191 Bos en Lommerweg 1055 DT Amsterdam Netherlands

Good to know

Highlights

  • 1 hour, 30 minutes
  • In person

Refund Policy

Refunds up to 7 days before event

Over dit evenement

LES SACRES – Stravinsky als performance art.Nederlandse première van Les Sacres als Live ART.

Maak je klaar voor een ongekende zintuiglijke ervaring: Le Sacre du Printemps van Stravinsky als live performance art. Pianist Reinis Zariņš en beeldend kunstenaar Maryleen Schiltkamp brengen muziek en schilderkunst samen in een explosieve, rituele uitvoering die je meesleept naar de oertijd van klank en kleur.

In een live synergie transformeert Schiltkamp het podium tot een levend canvas, terwijl Zariņš de orkestrale oerkracht van Stravinsky op de piano laat ontvlammen. Verwacht een rauwe, hypnotiserende performance vol visuele en muzikale intensiteit – een ritueel dat je niet alleen hoort, maar ook ziet ontstaan.

Program:

George Crumb — Makrokosmos I: I - Primeval Sounds (Genesis).Richard Wagner — Tristan and Isolde: PreludeFrederic Rzewski — Winnsboro Cotton Mill Blues

*Igor Stravinsky —Le Sacre du Printemps(versie voor pianist en kunstschilder)

Live schilderen op groot doek – elke noot wordt zichtbaar.

Impressie: https://vimeo.com/902223054

Over Maryleen Schiltkamp

Maryleen Schiltkamp is beeldend kunstenaar en live performance painter. Ze studeerde aan de Rietveld Academie en de Rijksakademie in Amsterdam, en exposeerde wereldwijd, onder andere in New York, Tokio, Sint-Petersburg en Praag. Haar werk beweegt zich op het snijvlak van beeldende kunst en muziek. Ze trad op met live schilderperformances tijdens concerten en festivals in onder andere Londen, Amsterdam en Riga.

Een bijzonder project was haar serie over de symfonieën van Sjostakovitsj, die leidde tot de Britse documentaire The Art of the Symphony (2017), vertoond in Parijs, Den Haag en Amsterdam. Trailer

Centraal in haar live werk staat de samenwerking met de Letse pianist Reinis Zariņš. Samen creëerden zij het concept musicpaintingLIVE, waarmee zij onder meer optraden tijdens het Baltic Art Form, het Cēsis Arts Festival en Winteravonden aan de Amstel. Een van hun hoogtepunten was Stravinsky's Le Sacre du Printemps als live performance art in het Hanzas Perons Theater (Riga, 2023).

In 2024 initieerde zij het interdisciplinaire project Atlantis & Other Utopias, gebaseerd op haar schilderijen, met muziek van Marion von Tilzer en live visuals van Studio de Maan.

https://maryleenschiltkamp.com

Over Reinis Zariņš

Reinis Zariņš is een Letse concertpianist met een diepe artistieke missie: het verklanken van het mysterie van het leven. Zijn zoektocht naar betekenis bracht hem naar podia als Carnegie Hall (New York), het Concertgebouw (Amsterdam), het Lucerne Festival en live-uitzendingen op de BBC.

Na zijn studies aan Yale University en de Royal Academy of Music in Londen vestigde Zariņš zich in Letland, waar hij zijn creatieve basis heeft. Hij trad op met toonaangevende orkesten zoals het London Philharmonic Orchestra, Kremerata Baltica en het Moscow State Chamber Orchestra. Ook werkt hij regelmatig met alle Letse en Litouwse orkesten.

Zariņš’ samenwerkingen zijn breed en interdisciplinair. Hij werkte met musici als Gidon Kremer, Viktoria Mullova en dirigenten als Pierre Boulez en Peter Eötvös, maar ook met danser Kirill Burlov en beeldend kunstenaar Maryleen Schiltkamp.

Als pleitbezorger van Letse muziek gaf hij premières van werken van o.a. Pēteris Vasks en Andris Dzenītis. Zijn discografie weerspiegelt deze focus. Voor zijn bijdrage aan de Letse cultuur ontving hij de Orde van de Drie Sterren en won hij vijfmaal de Grote Letse Muziekprijs – de hoogste nationale erkenningen.

https://www.reiniszarins.com

Georganiseerd door

Stichting LiveART heeft als doel artistieke projecten te bevorderen in de sector van multidisciplinaire kunstvormen, met name samenwerkingen tussen beeldende kunst en muziek, met live performances als interactieve kunstvorm. Voorbeelden hiervan zijn: tentoonstellingen, lichtinstallaties, beeldprojecties en live muziek-schilderkunstperformances tijdens een concert als performancekunst, en muziekvideo's en documentaires.

De stichting, opgericht in september 2022 in Amsterdam, had aanvankelijk als doel om als rechtspersoon te opereren voor de verwerving van muziek- en beeldrechten voor de lopende artistieke projecten van Maryleen Schiltkamp. Dit is vervolgens onderdeel geworden van een overkoepelende visie die het volledige werk van Schiltkamp als nalatenschap binnen de stichting waarborgt.

Stichting LiveART staat voor innovatie, baanbrekende projecten, ondersteuning van opkomende kunstenaars en de promotie van jong talent.

€ 27
apr. 26 · 17:00 GMT+2