Venster Acties
Pronkzitting XL d'Olde Waskupen 2023
Pronkzitting XL, het fenomeen van carnavalsvereniging d’Olde Waskupen dat sinds 2012 op het programma staat.
Waar en wanneer
Datum en tijd
za. 4 feb. 2023 19:49 - 23:59 CET
Locatie
Sportcomplex Laco Oude Doetinchemseweg 43 7041 DB 's-Heerenberg Netherlands
Beleid voor refunds
Over dit evenement
Pronkzitting XL
Pronkzitting XL, het fenomeen van carnavalsvereniging d’Olde Waskupen dat sinds 2012 op het programma staat. Een happening voor jong en oud, die de vroegere januari-pronkzitting heeft vervangen. Er werd dan wel gebroken met een oude traditie, maar daarvoor in de plaats is er deze carnavalsavond die in een nieuw jasje gestoken is. Het doel daarvan is om aansluiting te houden met de veranderende wensen van ’s-Heerenbergse carnavalisten. Inspelen op de manier waarop jonge carnavalisten het carnaval vieren en beleven.
De Pronkzitting XL, zal gehouden worden op zaterdag 4 februari 2023 om 19.49 uur in het Lacosportcentrum, dat weer omgetoverd zal worden tot Waskupentempel. Om 19.00 uur gaat de zaal open.
De avond wordt losser en informeler dan de traditionele pronkzittingen. Het wordt een feestavond met veel muziek en dans, afgewisseld met korte buuts en dat allemaal door eigen artiesten. Muzikaal komt er ‘grof geschut’ aan te pas: het Grenslandorkest, 's-Heerenbergse dweilorkesten, Awesome, de Barghse Jonges en nog veel meer andere artiesten die allemaal in verschillende samenstellingen zullen optreden.
De avond zal muzikaal gezien langzaam opgebouwd worden, beginnend met Egerländer muziek, ’s-Heerenbergse carnavalsschlagers, lekkere blaasmuziek en baternummers en vervolgens ’s-Heerenbergstalige, Duitstalige en Engelstalige muziek; kortom: Van Mientje tot The Beatles.
Die avond, die de aanloop moet vormen voor al het moois dat komen gaat tijdens het grote carnaval, wordt iedereen verkleed verwacht.
Tags
Over de organisator
d'Olde Waskupen is de enige carnavalsvereniging in 's-Heerenbarg. Deze vereniging is opgerich in 1955 in de foyer van de bioscoop van Schuurman. De oprichters van de carnavalsvereniging zun: Kapelaan A. Uijttewaal, Joh. van Alen, G. Ebbing, Joh. Ebbing, H. Kampschmidt, J.L. Nijhof, W.H.A. Schuurman, S. van Uum, A. Velthausz, Th. Vergeer, J. Visser, Joh. Visser, P. Welting, F. Wennekes en C. Wensing.
De vereniging het (warkende) leje, ereleje en senatoren. Lid wodde kan alleen via 'n ballotage.
Met de carnaval zwaait Prins Carnaval de scepter in Waskuupstad. Same met zien gevolg bestaonde uut twee adjudante, vier dansmarietjes, twee narre, 'n vaandeldrager en de Raod van XI trik hij met de grote optoch op Carnavalszondag deur de stad. Behalve deze optoch kenne de Waskupen ook nog 'n kinderoptoch op Rosenmontag met 'n jeugprins en gevolg en 'n Rommeloptoch op carnavalsdinsdag. Op deze dag wödt om 12 uur 's-nachts 't carnaval afgesloate bi-j 't pop verbrande.
Zoas 'n goeie carnavalsvereniging betaamt, het ook deze 'n aantal onderscheidinge:
- De Berghse Kei, deze wödt uutgereik aan 'n pessoon of instelling den zich verdienstelijk het gemaak veur de maatschappi-j;
- Commandeur, elk jaor kriege drie minse in de 's-Heerenbargse gemeenschap deze onderscheiding wanneer zi-j zich verdienstelijk hebbe gemaak veur 't carnaval in 's-Heerenbarg;
- Persoonlijke onderscheiding van de prins
- Sinds 2006 krig dengene den 't motto van dat carnavalsjaor het bedach 'n onderscheiding daorveur.