EETVERHALEN #9 is een samenwerking met Peng Zhang en Paradys.
Geïnspireerd door de traditionele oogstfeesten uit de geboorteplaats van kunstenaar Peng Zhang, vieren we op donderdag 14 augustus samen de oogst. Op het platteland van Zuid-China zijn rituelen om het land te danken diep geworteld in lokale volksgeloofsovertuigingen, voorouderverering en taoïstische praktijken. Deze ceremonies zijn een uiting van dankbaarheid aan de aardgod en andere lokale geesten voor het verschaffen van vruchtbare grond, goede oogsten en bescherming.
Op donderdag 14 augustus gaan we in gesprek met kunstenaar Peng Zhang over de filosofie, de betekenis van voedsel in de Chinese cultuur en hoe het zijn kunst beïnvloedt. Samen zullen we het land bedanken, de tuin oogsten, eten bereiden, groenten drogen en delen in de voorbereiding op de winter. Het oogstfeest wordt zo ook een symbolisch ritueel om je (mentaal en lichamelijk) voor te bereiden op het winterseizoen. Na het oogstfeest zullen de gedroogde groenten tot het einde van Bouwurk een rol spelen in de installatie van Peng.
Kom langs in deze intieme setting, doe en praat mee en vier de zomer met ons.
Over EETVERHALENEten is meer dan voeding of smaak – het is een universele taal. Elk gerecht vertelt een verhaal: het weerspiegelt cultuur, rituelen, vakmanschap en persoonlijke geschiedenis. Eten kan troost bieden, verbinden, verzoenen en begrip creëren.
In het programma EETVERHALEN staat de verbindende kracht van samen eten centraal. Door wekelijks aan de keukentafel te zitten en samen te eten, ontstaan ontmoetingen en gesprekken die een brug slaan tussen mensen en culturen. Samen eten wordt zo een manier om elkaar te zien en de ander beter te leren begrijpen.
Dit evenement vindt plaats in de Keuken en in de Oase in Bouwurk op het Oldehoofsterkerkhof te Leeuwarden, Fryslân.