Common Grounds #2: How do we remember  the city?

Common Grounds #2: How do we remember the city?

Door Foundation We Are

Het tweede Common Grounds editie draait om het thema "Hoe herinneren we de stad?".

Datum en tijd

Locatie

Foundation We Are

22-04 Torenallee 5617 BD Eindhoven Netherlands

Agenda

7:00 PM - 9:00 PM

Common Grounds #2: How do we remember the city?

Good to know

Highlights

  • 2 hours
  • ALLE LEEFTIJDEN
  • In person
  • Deuren open om 18:45

Over dit evenement

Het tweede Common Grounds-event draait om het thema "Hoe herinneren we de stad?" en onderzoekt hoe Eindhoven gevormd is door zijn verleden, van industriële groei tot sociale veranderingen. Ontwerpers, archeologen en stedelijke experts delen verhalen over zichtbare en verborgen lagen van de stad: van erfgoed en archeologische vondsten tot groene stadsontwikkeling. Het publiek wordt meegenomen in gesprekken over hoe deze geschiedenis ons helpt nadenken over de toekomst van Eindhoven.


Sprekers:

Florian de Visser
Verhalend ontwerper die gelaagdheid van plekken zichtbaar maakt via installaties, maquettes en verhalende wegwijzers. Zijn werk combineert materiële en immateriële verhalen, en gebruikt verbeelding om erfgoed en toekomstige mogelijkheden te verbinden.


Nico Arts
Voormalig stadsarcheoloog van Eindhoven, gespecialiseerd in middeleeuwse archeologie en prehistorie. Onderzoekt de relaties tussen stad en platteland en brengt door opgravingen en onderzoek verborgen lagen van de stad tot leven.


Tom van Duuren
Al 47 jaar actief in het ontwikkelen en ontdekken van landschappen, zowel in landelijke als stedelijke gebieden. Steeds betrokken bij het beheer, altijd met oog voor verantwoording richting burgers en het aanwakkeren van interesse voor de natuur dichtbij huis.


Moderator:

Robin Vermeulen

Robin Vermeulen is een kunst- en cultuurprofessional, gespecialiseerd in graffiti en straatkunst. Vanuit Eindhoven creëert, presenteert en organiseert hij culturele projecten, waarbij hij zich richt op fondsenwerving, curatie, projectmanagement, onderzoek en onderwijs. Vanuit zijn achtergrond in de informele straatcultuur is hij vooral geïnteresseerd in het verkennen van het concept van eigendom in de stad en de acties, praktijken en interventies die ons in staat stellen om de ‘publieke’ kant van de openbare ruimte terug te winnen.


Taal: Nederlands


Georganiseerd door

Gratis
sep. 4 · 19:00 GMT+2