Voor wie is deze training?
Deze training is voor iedereen die in werk- en/of privé tegen lastige situaties oploopt, en ervaring wil op doen en wilt oefenen hoe je hiermee om kunt gaan. De training is voor iedereen toegankelijk vanaf 18 jaar, en juist de diversiteit en veelzijdigheid van de groepen maakt de training erg inzichtelijk vor iedereen.
Wat leer je in deze training?
In deze Introductietraining maak je in een kleine groep kennis met het model van Marshall Rosenberg. We gaan in op de theorie maar vooral ook aan de slag met praktische oefeningen aan de hand van alledaagse voorbeelden en herkenbare situaties. Je krijgt meer inzicht in wat voor jou de belangrijke drijfveren zijn die achter je gedrag, waarnemingen en manier van communiceren zitten, en welke valkuilen ertoe leiden dat gesprekken een vervelende wending nemen of ervoor zorgen dat je niet echt gezien of gehoord wordt.
In de training leer je hoe je kunt omgaan met emoties tijdens gesprekken en hoe je echt contact maakt met jouw gesprekspartner. Je leert je eigen gevoelens en behoeften te herkennen, verzoeken helder en objectief te verwoorden maar tegelijk open te blijven staan voor wat de ander te zeggen heeft. De trainingen zijn praktisch van aard en bevatten veel oefeningen en alledaagse voorbeelden zodat je meteen de positieve invloed ervaart die Geweldloze communicatie kan hebben op je persoonlijke en werkende leven.
Wat levert Geweldloze communicatie je op?
- Helderheid over je eigen behoeften
- Creatieve oplossingen voor problemen
- Grenzen kunnen aangeven
- Beter kunnen omgaan met kritiek en verwijten
- Meer ontspanning tijdens gesprekken
- Je effectief kunnen uitdrukken in lastige situaties
- Betekenisvol contact met anderen
- Minder gedoe, en dus meer tijd en energie voor andere dingen
Door wie wordt de training gegeven?
De training worden gegeven door internationaal gecertificeerd trainer Nonviolent communication Boris Nauta.