Syrie: een prachtige geschiedenis, heftige actualiteit
Zojuist toegevoegd

Syrie: een prachtige geschiedenis, heftige actualiteit

Door Bibliotheek Den Haag

Lezing over de kunstgeschiedenis van Syrië met aandacht voor de actuele ontwikkelingen en hedendaagse kunst.

Datum en tijd

Locatie

Bibliotheek Haagse Hout

195 Theresiastraat 2593 AJ Den Haag Netherlands

Good to know

Highlights

  • 1 hour, 45 minutes
  • In person

Over dit evenement

Community • Nationality

Een indrukwekkende geschiedenis met prachtige Romeinse, Joodse, christelijke en natuurlijk islam invloeden.

Syrië was een belangrijk doorgangsland in de zijderoute - een uitgebreid netwerk van handelsroutes die zich uitstrekten tot in China en daarvan zijn in het land nog indrukwekkende ruines te zien. Palmyra is daar o.a. een voorbeeld van. Syrië is ook verbonden met de Westerse geschiedenis omdat de kruisridders erdoorheen reisden naar Jeruzalem. In de lezing volgen tal van noemenswaardige voorbeelden, kunstwerken en erfgoedstukken zonder dat het een toeristisch praatje wordt.

Willy Atema heeft in 2009, toen de situatie (vanaf de buitenkant bezien) politiek nog rustig was, een aantal weken op eigen gelegenheid in Syrië gereisd. De heftige actualiteit werd en wordt nu dagelijks door de media belicht maar het prachtige culturele erfgoed komt zelden of nooit aan bod, tot deze lezing.

Programma:
18.45 uur inloop met koffie/thee
19.00 tot 20.30 uur lezing door Willy Atema en mogelijkheid tot het stellen van vragen.

Willy Atema is cultuurhistoricus en geeft o.a. binnen het kader van haar eigen kunsthistorisch bureau Kunst en Kunde presentaties over alle mogelijke onderwerpen en/of thema’s binnen de kunst- en cultuurgeschiedenis.

Georganiseerd door

Bibliotheek Den Haag

Volgers

--

Evenementen

--

Hosting

--

Gratis
okt. 16 · 18:45 GMT+2