Volwassenen workshop: Weven met wol en natuur
Zojuist toegevoegd

Volwassenen workshop: Weven met wol en natuur

Creëer met wol en natuur een textielkunstwerk

Door Museum Kranenburgh

Datum en tijd

Locatie

Museum Kranenburgh

26 Hoflaan 1861 CR Bergen Netherlands

Restitutiebeleid

No Refunds

Over dit evenement

Deze weefworkshop is geïnspireerd op het wollen wandkleed Mediterranean Wind van kunstenaar Claudy Jongstra (1963), dat te zien is in Museum Kranenburgh. Jongstra maakt met haar kunst een pleidooi voor biodiversiteit en het behoud van natuurlijke hulpbronnen en authentiek vakmanschap. De wol die zij gebruikt produceert zij op haar eigen schapenboerderij in Friesland. Ook de verf maakt ze op ambachtelijke wijze van verfplanten uit haar eigen tuin. Haar werk is over de hele wereld vertegenwoordigd in toonaangevende museale en private collecties.

Voordat je zelf aan de slag gaat, bekijk je met kunstenaar Regula Maria Müller het wandkleed. Regula vertelt je meer over het werkproces van Jongstra en wat het zo fascinerend maakt. Daarna ga je zelf een textielkunstwerk maken. Je leert een groot weefraam op te zetten en te experimenteren met verschillende natuurlijke materialen en technieken. Tijdens de workshop leer je drie technieken: weven, droogvilten en borduren. De wol die wordt gebruikt is lontwol (van lokale kempische heideschapen in de Bergense duinen), bagger bont en alpaca wol. Ook kun je andere natuurlijke materialen, als grassen, bloemen en planten verwerken in het weefraam. Aan het einde van de workshop neem je jouw eigen kunstwerk mee naar huis.

Over de workshopdocent Regula Maria Müller

Kunstenaar Regula Maria Müller (1961) komt van oorsprong uit Zwitserland, maar woont tegenwoordig in Egmond aan de Hoef. In Zürich heeft zij zich gericht op textieltechnieken en eenmaal in Nederland zette zij haar opleiding voort op de Rietveld Academie in Amsterdam en het Jan van Eyck in Maastricht. Müller werkt veelvuldig met textiel, papier, kralen en glas. De natuur is haar grote inspiratiebron.

Programma

11.00 – ontvangst in Museum Kranenburgh met koffie/thee en introductie

11.30 – bekijken wandkleed van Claudy Jongstra

11.45 – zelf aan de slag!

12.30 - pauze, op eigen gelegenheid lunchen in ons museumcafé/in het dorp

13.30 - tweede deel van het programma

16.00 – einde workshop

Reserveer snel een plekje.

* Opgelet: restitutie is niet mogelijk.**Opgelet: de workshopticket is een toegangsbewijs voor de workshop. Wil je voor of na de workshop ook de tentoonstellingen bezoeken? Dan dien je een geldig entreebewijs te kopen of de museumkaart te scannen bij de balie.

Georganiseerd door

Een beeldende kunst museum omringd door een weelderige tuin, aansprekende tentoonstellingen en een collectie kunst waarin de Bergense School de spil vormt. Kranenburgh is een dynamisch museum dat de liefde voor de beeldende kunst wil delen met jong en oud. 

Naast interessante tentoonstellingen die kunst verbinden met de actualiteit, met de mens en maatschappij biedt Museum Kranenburgh een uitgebreid palet aan activiteiten: workshops, rondleidingen, lezingen, podiumkunst en nog veel meer. 

Bijzonder daarbij is de aandacht voor de mens als maker van kunst: in ieder mens schuilt een kunstenaar - die gedachte geeft het museum vorm met talloze workshops gekoppeld aan de tentoonstellingen, voor zowel jong als oud. 

€ 75aug. 23 · 11:00 GMT+2