Webinar en focusgroep Psychomotorische Therapie
Overzicht
Webinar over prikkelverwerking: de manier waarop het zenuwstelsel informatie uit de omgeving opvangt en verwerkt. Inclusief praktische tips!
Deze online bijeenkomst begint met een korte presentatie van Janet Moeijes en Albertine de Haan (hogeschool Windesheim) over psychomotorische therapie. Na de presentatie gaan de onderzoekers, in kleine groepjes, met jullie in gesprek.
Programma
Korte presentatie:
Wat is psychomotorische therapie, en kinderen met welke ondersteuningsvragen hebben hier baat bij? Janet Moeijs en Albertine de Haan, onderzoekers van de hogeschool Windesheim (van het lectoraat Bewegen, Gezondheid en Welzijn en verbonden aan de opleiding Psychomotorische Therapie), geven hier uitleg over. En zij zullen voorbeelden geven over Psychomotorische Therapie (PMT) in de praktijk. Ook zullen ze vertellen over hun onderzoek waarbij ze meer wetenschappelijke kennis over PMT verzamelen.
Na de presentatie gaan de onderzoekers met jullie in gesprek:
‘We willen de resultaten van PMT meten door kinderen en jongeren vragenlijsten te laten invullen die over de doelen in de PMT gaan. Om een zo goed mogelijke keuze te maken voor de vragenlijsten, hebben we hulp nodig. We horen graag uw mening over een aantal vragenlijsten. Wij zijn benieuwd of de vragenlijsten begrijpelijk zijn voor uw kind of jeugdige en of de lengte van de vragenlijst behapbaar is. Verder zijn we benieuwd naar uw eerdere ervaringen met het invullen van vragenlijsten om de resultaten van een therapie te meten. En we ontvangen graag jullie tips om dit zo goed mogelijk te doen met kinderen en jongeren!’ Dit gesprek is in een klein groepje met daarbij één van de onderzoekers.'
Over de sprekers/ onderzoekers:
Janet Moeijes en Albertine de Haan zijn onderzoekers van de hogeschool Windesheim, van het lectoraat Bewegen, Gezondheid en Welzijn en verbonden aan de opleiding Psychomotorische Therapie. Janet is gepromoveerd op het bewegen en sporten voor kinderen met psychosociale problematiek. Albertine de Haan heeft, als psychomotorisch therapeut, bijna tien jaar gewerkt met kinderen en jeugdigen met psychische problematiek. Op dit moment doen zij onderzoek naar het meten van de resultaten van de PMT in de jeugd-ggz.
Dit gesprek is in een klein groepje met daarbij één van de onderzoekers
Goed om te weten:
De onderzoekers willen het gesprek opnemen. De informatie wordt anoniem verwerkt. Wel moet je toestemming geven aan de onderzoekers. Hiervoor sturen we je een paar dagen voor het webinar het toestemmingsformulier toe. Heb je vragen over de focusgroep of het onderzoek, dan kun je een mail sturen naar Albertine de Haan. : a.h.de.haan@windesheim.nl
Je ontvangt 1 dag van tevoren een ZOOM-link van Balans waarmee je direct kunt inloggen en deelnemen. Je kunt dus niet inloggen via de mail van Eventbrite!
Wanneer je geen Balans-mail hebt ontvangen, neem dan contact op met Claudette Nouris via de Whatsapp telnr. 06-53524006.
Wanneer je je persoonsgegevens achterlaat op het aanmeldformulier gebruikt Balans dit voor het toesturen van informatie over dit webinar of evenement. En kan Balans dit gebruiken om je te benaderen met andere informatie van Balans die mogelijk interessant is voor jou. Wij delen persoonsgegevens nooit met derden.
Goed om te weten
Belangrijkste punten
- 1 uur 30 minuten
- Online
Locatie
Online evenement
Georganiseerd door
Oudervereniging Balans
Volgers
--
Evenementen
--
Georganiseerd door
--